Statut napisany. Strona internetowa gotowa. Prawie 10 tys. złotych zebrane. Reszta dokumentów w przygotowaniu… Najwyższy czas, by fundacja zaczęła działać – ale na razie w fazie Beta. Co to oznacza?

Fundacja nie jest jeszcze zarejestrowana. Po rejestracji zaczynają się obowiązki – m.in. 500zł kosztów księgowości każdego miesiąca. Ponadto, dopiero po rejestracji Fundacja będzie mogła oficjalnie pomagać. W tym czasie nie będą jeszcze przyjmowani podopieczni.

W wakacje wyjeżdżam na 2 miesiące. Nie ma sensu płacić za księgowość, kiedy nawet nie będzie miał kto pracować. Jednocześnie chcę już rozpocząć promocję fundacji i zapraszać wolontariuszy do współpracy.

Ponadto potrzeba pieniędzy – po prostu. 20 tys. złotych to minimum, by w ogóle zacząć działać.

Ile potrwa faza Beta? Kiedy fundacja zacznie przyjmować podopiecznych?

Plan jest taki, by zacząć działać w październiku. We wrześniu złożę dokumenty rejestracyjne. Sama procedura trwa około miesiąc. Może się to przedłużyć o jeden miesiąc, czyli w przybliżeniu start = październik-listopad.

Również dopiero wtedy zacznie się oficjalne wsparcie dla podopiecznych. Dopiero z zarejestrowaną Fundacją będą mogli podpisać oficjalną umowę.

Co będzie działo się podczas fazy Beta?

Istotne są dwa elementy, niezbędne do sprawnego działania Fundacji w przyszłości:

1. Wolontariusze – ja nie jestem psychologiem. Nie studiuję psychologii. Nie mam naukowej wiedzy, by pisać artykuły na tematy psychoedukacji i psychologii. A to jest potrzebne by wspierać ludzi i promować fundację.

Dlatego potrzeba ludzi, którzy będą m.in. tworzyć wartościowe materiały do wsparcia osób w kryzysie psychologicznym. A także ludzi, którzy będą prowadzić social media.

SM posłużą do psychoedukacji, promocji fundacji i pozyskiwania darczyńców, co jest niezwykle ważne…

Jeśli chcesz się zaangażować, to przejdź do zakładki „Wolontariat” i zgłoś się!

2. Pieniądze – bez tego Fundacja jest tylko miłą, idealistyczną wizją. Koszt rocznej terapii dla 1 osoby, to około 8-9 tys. złotych. Przez wysoką inflację te koszty wzrosły o ok. 25% w ciągu zaledwie roku!

Potrzeba darczyńców i ludzi, którzy będą wspierać fundację w pozyskiwaniu funduszy.

Na razie zbiórka jest organizowana przez Zrzutkę oraz na moje prywatne konto, specjalnie dedykowane, do zbierania funduszy. Po prostu fundacja nie jest zarejestrowana, dlatego teraz zbierany jest fundusz założycielski. Aktualnie to ponad 9 tys. złotych.

Udostępnij – to teraz ogromna pomoc

Proszę Cię teraz o proste wsparcie – udostępnij stronę naszej Fundacji na Facebooku, klikając w poniższy przycisk. Jest specjalnie przygotowana, ładna grafika. (Na FB wyświetla się dobrze).

Zajmie Ci to 10 sekund, a może zapewnić nawet kilkaset złotych, gdy Twoich znajomych zainteresuje temat!

Ba! Możesz nawet nie wiedzieć, że ktoś w gronie Twoich znajomych potrzebuje takiego wsparcia, bo nie ma pieniędzy na terapię. To podwójna pomoc – dla Fundacji i dla osób, które potrzebują pomocy.

A jeśli masz trochę wolnej gotówki, to przekaż nawet 10 złotych. Pomóż rozwinąć Fundację.

Dziękuję, że tutaj jesteś i cieszę się, że zainteresował Cię ten niezwykle ważny temat!