Jak otrzymać wsparcie?

Chcesz otrzymać wsparcie finansowe i rozpocząć wreszcie terapię? Zgłoś się poprzez formularz, który widzisz poniżej.

Najważniejszy element, to opis Twojej sytuacji. Napisz nam – mniej więcej – z czym się zmagasz i dlaczego potrzebujesz pomocy psychologicznej. Oczywiście, to są delikatne sprawy, dlatego chodzi nam tylko o ogólny opis sytuacji.

Ponadto napisz nam dlaczego nie możesz samodzielnie sfinansować terapii.

Rozumiemy, że może to być dla Ciebie trudne. To są bardzo osobiste tematy i nie jest łatwo przyznać się do trudności w życiu. Ale my jesteśmy właśnie po to, by Ci z tym pomóc. Dlatego zaufaj nam.

Potrzebujemy tych informacji, by móc ocenić czy przyznać Ci wsparcie finansowe i w jakiej kwocie.

Jakąkolwiek otrzymasz od nas odpowiedź, wiedz, że chcielibyśmy pomóc każdemu. Ogranicza nas kapitał, którym dysponujemy. Ale nie bój się spróbować – chcemy Ci pomóc, bo dla nas jesteś ważną osobą!

Jak krok po kroku wygląda współpraca z Fundacją?

Aby otrzymać wsparcie, musisz wysłać zgłoszenie poprzez powyższy formularz. Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio poprzez wiadomość email.

Nie pomagamy na siłę. Musisz chcieć podjąć terapię.

My przeanalizujemy Twoje zgłoszenie i ocenimy czy oraz jakie wsparcie Ci przyznać.

Gdy zdecydujemy o przyznaniu Ci wsparcia, umówimy się na rozmowę – na żywo, telefonicznie lub przez Skype. Poznamy się, porozmawiamy i omówimy warunki naszej współpracy.

Razem ustalimy jak duże wsparcie jest Ci potrzebne. Przygotujemy umowę i podpiszemy ją – zaczniemy wspólną drogę, która pomoże Ci rozwiązać problemy.

Maksymalna kwota wsparcia, to zwrot 95% kosztów terapii oraz ewentualnie wizyt u psychiatry. Chcemy, by każdy podopieczny zaangażował się choć trochę i dał coś od siebie.

WAŻNE! Fundacja nie może rozwiązać z Tobą umowy. Dopóki chodzisz na terapię, my będziemy pokrywać do 95% jej kosztów. Nasza umowa kończy się tylko wtedy, gdy skończy się terapia! Możesz mieć pewność i poczucie bezpieczeństwa, że Twoja terapia nagle się nie skończy z powodu odcięcia finansowania.

Jeśli już jesteś na terapii, ale zaczyna brakować Ci pieniędzy na jej kontynuację, to sprawa jest prosta. Terapeutę masz i kontynuujesz terapię u tej osoby.

Jeśli nie masz terapeuty i nie wiesz do kogo pójść, to masz dwie możliwości. Wspólnie zastanawiamy się nad tym, jaki nurt psychoterapii będzie dla Ciebie dobry i razem szukamy terapeuty w Twojej okolicy.

Druga opcja jest taka, że samodzielnie szukasz najlepszej osoby, która poprowadzi Twoją terapię.

Ten etap, to nasza współpraca w praktyce. Ty chodzisz na terapię i pracujesz nad sobą. Zbierasz paragony / faktury, które później przekazujesz Fundacji, aby otrzymać zwrot.

Bez dowodu zapłaty za terapię nie otrzymasz zwrotu kosztów! To warunek konieczny!

Twój terapeuta powinien wiedzieć, że korzystasz z takiego wsparcia i po każdej terapii dawać Ci paragon lub fakturę.

To jeden z najpiękniejszych momentów – dla Ciebie i dla nas. Proces terapii się kończy. Twoje problemy nie są już czymś, co Cię paraliżuje. Na nowo możesz się uśmiechać.

Możesz nam przysłać swoje zdjęcie z uśmiechniętą twarzą – tego Ci życzymy! O to tu właśnie chodzi – by na nowo dać Ci radość życia.

Jaką mam gwarancję, że fundacja nagle nie przestanie finansować mojej terapii?

Podpisanie umowy z podopiecznym może odbyć się jedynie wtedy, gdy fundacja posiada zabezpieczoną kwotę w przedziale 8,5-9 tys. złotych dla konkretnej osoby, pozwalającą sfinansować terapię podopiecznego przez okres ok. 12 miesięcy.

Ponadto fundacja zawsze musi mieć zabezpieczone środki na 9-12 miesięcy finansowania terapii podopiecznych, którzy już korzystają ze wsparcia. Jest to zasada, która ma uchronić podopiecznych przed niespodziewanymi wydarzeniami dla Fundacji, które mogą zachwiać jej przychodami.

Jeśli kwota zabezpieczona mieści się w przedziale 7-9 tys. złotych, wtedy zasada jest spełniona. Jeżeli fundusz podopiecznego spada poniżej 7 tys. złotych, wtedy nowe przychody fundacji są przeznaczone na uzupełnienie funduszu.

Ważne jest dla nas, byś miał/miała pewność i poczucie bezpieczeństwa, że nie stracisz wsparcia z dnia na dzień. W ten sposób chcemy ci to zagwarantować.