Przejdź do treści

Jak otrzymać wsparcie?

Chcesz otrzymać wsparcie i rozpocząć wreszcie terapię? Zgłoś się poprzez formularz, który widzisz poniżej.

WAŻNE! Oferujemy Ci niskokosztową psychoterapię online – przez kamerkę na Skype, Zoom itp. To jest aktualnie jedyna forma wsparcia.

Najważniejszy element, to opis Twojej sytuacji. Napisz nam – mniej więcej – z czym się zmagasz i dlaczego potrzebujesz pomocy psychologicznej. Oczywiście, to są delikatne sprawy, dlatego chodzi nam tylko o ogólny opis sytuacji.

Ponadto napisz nam dlaczego nie możesz samodzielnie sfinansować terapii.

Rozumiemy, że może to być dla Ciebie trudne. To są bardzo osobiste tematy i nie jest łatwo przyznać się do trudności w życiu. Ale my jesteśmy właśnie po to, by Ci z tym pomóc. Dlatego zaufaj nam.

Potrzebujemy tych informacji, by móc ocenić czy przyznać Ci wsparcie oraz przede wszystkim jakiego terapeutę potrzebujesz. Są u nas osoby, które pracują w różnych nurtach psychoterapii, dlatego dobierzemy najlepszego specjalistę dla Ciebie.

Jakąkolwiek otrzymasz od nas odpowiedź, wiedz, że chcielibyśmy pomóc każdemu. Ogranicza nas kapitał oraz ilość terapeutów. Ale nie bój się spróbować – chcemy Ci pomóc, bo dla nas jesteś ważną osobą!


Jak krok po kroku wygląda współpraca z Fundacją?

Jak krok po kroku wygląda współpraca z Fundacją?

Aby otrzymać wsparcie, musisz wysłać zgłoszenie poprzez powyższy formularz.

Nie pomagamy na siłę. Musisz chcieć podjąć terapię.

My przeanalizujemy Twoje zgłoszenie i ocenimy do kogo Cię pokierować.

Pamiętaj – to będzie psychoterapia online.

Gdy zdecydujemy o przyznaniu Ci wsparcia, ktoś z naszego zespołu skontaktuje się z Tobą.

Zaproponujemy Ci psychoterapię u kogoś z naszego zespołu. Jeśli zgodzisz się na terapię online u tej osoby, to podpiszemy umowę.

Chcemy, by każdy podopieczny zaangażował się choć trochę i dał coś od siebie. Dlatego musisz zainwestować choć trochę – między 10 a 20 złotych. Jest to zaledwie 5-10% normalnego kosztu psychoterapii! 

Możesz otrzymać wsparcie warte 800 złotych, inwestując jedynie 40 złotych! To naprawdę wyjątkowa możliwość na rynku psychoterapii, bo chcemy po prostu Ci pomóc przejść przez trudności!

Na tym etapie ważne jest to, by dobrze rozmawiało Ci się z terapeutą. Każda psychoterapia rozpoczyna się od kilku 3-4 konsultacji, żeby terapeuta mógł poznać Twoją sytuacją.

Zazwyczaj mówi, że może Ci w tym pomóc i rozpoczynacie współpracę. Jeśli zdarzy się, że z daną sytuacją lepiej pomoże Ci ktoś inny, to po prostu przekierujemy Cię do innej osoby z naszego zespołu.

To główny etap – Twoja praca, zaangażowanie i minimalny wkład finansowy.

Mija czas, a Ty zauważasz nowe rzeczy i uzdrawiasz te miejsca, które były w Tobie zranione. Krok po kroku na Twojej twarzy na nowo pojawia się uśmiech 😉

To jeden z najpiękniejszych momentów – dla Ciebie i dla nas. Proces terapii się kończy. Twoje problemy nie są już czymś, co Cię paraliżuje. Na nowo możesz się uśmiechać.

Możesz nam przysłać swoje zdjęcie z uśmiechniętą twarzą – tego Ci życzymy! O to tu właśnie chodzi – by na nowo dać Ci radość życia.

Zespół terapeutów, którzy pracują w Fundacji

Zespół terapeutów, którzy pracują w Fundacji​

Dla wielu osób zaproponujemy wsparcie naszych terapeutów, którzy pracują w Fundacji. Zamiast wsparcia finansowego, po prostu pomożemy Ci bezpośrednio.

Takie wsparcie jest terapią niskokosztową – płacisz np. 10-20 złotych za sesję, a nie 200 złotych, jak to obecnie jest na tym rynku.

‘Statki są bezpieczne w porcie, ale nie do tego zostały stworzone’ – Grace Hopper (1906–1992) – kontradmirał marynarki amerykańskiej i jedna z pierwszych programistek komputerowych

Nazywam się Małgorzata Kulik, jestem terapeutką w trakcie szkolenia w akredytowanej przez EAGT czteroletniej Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.  Współpracuję z zespołem Terapeuci Ogrodowa w Józefosławiu koło Warszawy, gdzie przyjmuję klientów stacjonarnie.   Ponadto jestem dostępna na platformie Zoom dla osób spoza Warszawy i okolic, które potrzebują  wsparcia terapeutycznego.  

Wiele lat pracowałam z ludźmi, prowadząc szkolenia językowe dla osób pracujących w środowisku korporacyjnym. Jako terapeutka oferuję wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych i zawodowych.  Wspieram także osoby dążące do przeprowadzenia ważnej zmiany życiowej lub rozwoju osobistego.  

Zapraszam do kontaktu jeśli:

  • ● Twoje środowisko zawodowe Ci nie służy
  • ● Doświadczasz trudności w związku 
  • ● Nie widzisz wyjścia z trudnej życiowej sytuacji
  • ● Masz trudności z podejmowaniem decyzji
  • ● Czujesz, że Twoje życie polega na spełnianiu oczekiwań innych 
  • ● Odczuwasz lęk na myśl o zmianie
  • ● Przeraża cię możliwość popełnienia błędu
  • ● Często odczuwasz wstyd i poczucie winy
  • ● Czujesz się nieważna/nieważny
  • ● Uważasz, że nie wolno Ci okazać słabości 
  • ● Jesteś zmęczona/zmęczony pomaganiem i sama/sam potrzebujesz wsparcia

i w każdej innej sytuacji, jeśli czujesz, że potrzebujesz głębokiego kontaktu z drugim człowiekiem, rozmowy bez oceniania, w której jest przestrzeń na wszystkie Twoje emocje i przeżycia wewnętrzne.  

‘Statki są bezpieczne w porcie, ale nie do tego zostały stworzone’.  

Tak powiedziała kobieta, która zostając kontradmirałem daleko wypłynęła poza granice tego, co w czasach jej młodości było uznawane za bezpieczny port, szczególnie dla kobiet.  

Jeśli macie ochotę wypłynąć choć kawałek poza swój granice bezpiecznego portu, żeby zobaczyć nowe możliwości i krajobrazy, chętnie będę Wam towarzyszyć.  Będziemy wspólnie bać się i sięgać po odwagę. Razem zawsze raźniej.

Do zobaczenia!

Jestem psycholożką społeczną i psychoterapeutką w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) w trakcie certyfikacji.
W swojej praktyce zajmuje się głównie klientami z OCD, lękami specyficznymi oraz uogólnionym, depresją oraz osobami potrzebującymi wsparcia w zakresie poczucia niskiej wartości,  w wychodzeniu z trudnych związków lub naprawy relacji w rodzinie czy z partnerami.
 
Jestem matką syna, od dziesięciu lat chorującego na OCD, z którym przeszłam całą ścieżkę leczenia psychiatrycznego, farmakologicznego oraz terapeutycznego.
Najwięcej doświadczenia czerpię właśnie z obserwacji zaburzenia własnego dziecka oraz lekarzy i terapeutów z którymi współpracujemy.

Jestem psychologiem w trakcie 4 – letniego kursu psychoterapii w nurcie: Analiza Transakcyjna. Dyplom Magistrzy psychologii otrzymałam w Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym „M.P. Dragomanów” w Kijowie w 2014 roku, który został nostryfikowany (uznany za odpowiednik polskiemu) w 2023 przez Instytut Psychologii Stosowanej, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Jagielloński.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pod czas praktyk w WTZ „EMAUS” i pracy w Stowarzyszenie SIEMACHA. Obecnie wspolpracuję jako psycholog z firma Wellbeing Polska i prowadzę prywatną praktykę.

Proponuję konsultację i terapię indywidualną osobom dorosłym w języku polskim lub ukraińskim. W swojej pracy kieruję się zasadami równości (’Ja jestem w porządku i ty jesteś w porządku’), szacunku do potrzeb i wyborów klienta, a także wiarą, że każdy ma możliwość rozwinąć swój potencjał, autonomię i spontaniczność, które prowadzą do satysfakcji w życiu osobistym i są bazą do budowania bliskich i satysfakcjonujących relacji.

Pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego EATA (Europejskie Towarzystwo Analizy Transakcyjnej). Swoja pracę poddaje pod superwizję.

Jaką mam gwarancję, że fundacja nagle nie przestanie finansować mojej terapii?

Jaką mam gwarancję, że fundacja nagle nie przestanie finansować mojej terapii?

Podpisanie umowy z podopiecznym może odbyć się jedynie wtedy, gdy fundacja posiada zabezpieczoną kwotę w przedziale 8,5-9 tys. złotych dla konkretnej osoby, pozwalającą sfinansować terapię podopiecznego przez okres ok. 12 miesięcy.

Ponadto fundacja zawsze musi mieć zabezpieczone środki na 9-12 miesięcy finansowania terapii podopiecznych, którzy już korzystają ze wsparcia. Jest to zasada, która ma uchronić podopiecznych przed niespodziewanymi wydarzeniami dla Fundacji, które mogą zachwiać jej przychodami.

Jeśli kwota zabezpieczona mieści się w przedziale 7-9 tys. złotych, wtedy zasada jest spełniona. Jeżeli fundusz podopiecznego spada poniżej 7 tys. złotych, wtedy nowe przychody fundacji są przeznaczone na uzupełnienie funduszu.

Ważne jest dla nas, byś miał/miała pewność i poczucie bezpieczeństwa, że nie stracisz wsparcia z dnia na dzień. W ten sposób chcemy ci to zagwarantować.