Copywriter / Copywriterka

Co Twoja praca wniesie do Fundacji i życia innych osób?

Dzięki Tobie ludzie otrzymają wiedzę na temat różnych elementów, które składają się na zdrowie psychiczne. Twoje artykuły:

• Pomogą w psychoedukacji, aby ludzie mogli samodzielnie zapobiegać kryzysom psychicznym.
  • Dadzą ludziom wiedzę i wskazówki, które pozwolą im rozwiązać różne problemy i czerpać radość z życia.
  • Pomogą zrozumieć ich zaburzenia i choroby psychiczne – to pozwoli im skierować się do dobrych specjalistów i da nadzieję na wyleczenie.
  • Zachęcą ludzi do skorzystania z pomocy terapeuty i psychiatry – dasz im dobrego kopniaka w tyłek.
  • Pomogą promować fundację, docierać do potencjalnych darczyńców i pozyskiwać fundusze na pomoc naszym podopiecznym.

… i wniosą wiele, wiele innych pozytywnych skutków!

Twoje zadania w wolontariacie

• Tworzenie artykułów, opartych na materiałach źródłowych, o tematyce szeroko pojętej psychologii.
  • Tematykę artykułów dobierasz samodzielnie – główne kategorie tematyczne znajdują się w naszej „Bazie wiedzy”.
  • Możesz też pisać streszczenia, aby opublikować je na naszych mediach społecznościowych – tam umieścimy też link do pełnego artykułu.
  • Zgłoszenie się do tego zadania nie ogranicza Twojej możliwości zaangażowania – jeśli chcesz działać również w innych obszarach, śmiało o tym napisz!

Jak wygląda nasza współpraca?

• Stawiamy na zdrowe i mądre pomaganie – nie chcemy Cię wykorzystywać. Liczymy na Twoje świadome zaangażowanie i przemyślenie ile czasu chcesz poświęcić na wsparcie Fundacji.
  • Jeśli chcesz napisać tylko jeden artykuł, bez długiego zobowiązania – to super! Też się zgłoś! Nie musisz się zobowiązywać, ale możesz to zrobić.
  • Jeśli zdecydujesz się na regularne wsparcie, to podpiszemy umowę. Ale możesz zrezygnować w każdej chwili, jeśli to będzie dla Ciebie np. za bardzo obciążające. Chcemy, by Twoje zaangażowanie wynikało z chęci, a nie z presji czy przymusu.
  • Wolontariat jest formą wsparcia Fundacji bez otrzymania wynagrodzenia.
  • Jeśli zależy Ci na zaświadczeniu o uczestnictwie w wolontariacie, to wydamy je po min. 20 godzinach Twojej pracy.
  • Dla studentów psychologii – niestety nie pracuje u nas psycholog, dlatego nie będzie możliwości zrobienia u nas praktyk (chyba, że na Twoich studiach nie jest wymagane, aby praktyki podpisał psycholog).
  • Wystarczy Ci komputer – piszesz z dowolnego miejsca na świecie.

Zgłoszenie na wolontariat

• Wypełnij poniższy formularz i napisz mniej więcej jak bardzo chcesz się zaangażować.
  • Umówimy się na rozmowę. ustalimy wspólne cele i zasady współpracy, by obie strony były zadowolone.
  • Zaczniemy od jednego, wstępnego artykułu, by obie strony mogły się wzajemnie poznać i spróbować współpracy.
  • A potem zrobimy razem dużo dobra 😊