Fundraiser / Fundraiserka

Co Twoja praca wniesie do Fundacji i życia innych osób?

Bez Twojej pracy Fundacja nie będzie działać – i to dosłownie. By opłacać ludziom terapię trzeba mieć pieniądze… Ale żeby mieć pieniądze, trzeba je najpierw skądś wziąć. Dlatego Twoja praca:

• Sprawi, że ludzie będą otrzymywać wsparcie psychologiczne od Fundacji i będą rozwiązywać swoje problemy.
  • Sprawi, że Fundacja będzie mogła działać i pomagać oraz prowadzić darmową psychoedukację w internecie.
  • Dosłownie pomoże ratować ludzkie życia i napełniać ludzi nadzieją.

Tu nie trzeba wiele mówić – to jest cholernie ważna i potrzebna robota!

Twoje zadania w wolontariacie

Fundraising można prowadzić na wiele sposobów. Dlatego najwięcej zależy od Ciebie – od tego w czym czujesz się dobrze i w jaki sposób chcesz to realizować. Jest kilka możliwych opcji:

• Zdobywanie kontaktów email, tworzenie baz potencjalnych darczyńców – a później wysłanie im zapytania, czy możemy przesłać prośbę o wsparcie (zgodnie z RODO).
  • Kontakt z potencjalnymi darczyńcami i osobami publicznymi za pomocą Social Media – prośba aby przekazały datek / udostępniły informacje o Fundacji.
  • „Chodzenie z puszką” – bezpośrednie zbieranie pieniędzy w miejscach publicznych.
  • Nawiązywanie kontaktu z instytucjami (np. z parafiami czy organizacjami eventowymi), aby tam prosić o zbiórkę funduszy.
  • Inne metody, które wspólnie opracujemy – te powyższe to tylko propozycje.

Jak wygląda nasza współpraca?

• Stawiamy na zdrowe i mądre pomaganie – nie chcemy Cię wykorzystywać. Liczymy na Twoje świadome zaangażowanie i przemyślenie ile czasu chcesz poświęcić na wsparcie Fundacji.
  • Jeśli wiesz, że masz parę wolnych godzin lub dni i nie chcesz długiego zobowiązania – to też super! Też się zgłoś! Nie musisz się zobowiązywać do stałej współpracy, ale możesz to zrobić.
  • Jeśli zdecydujesz się na regularne wsparcie, to podpiszemy umowę. Ale możesz zrezygnować w każdej chwili, jeśli to będzie dla Ciebie np. za bardzo obciążające. Chcemy, by Twoje zaangażowanie wynikało z chęci, a nie z presji czy przymusu.
  • Wolontariat jest formą wsparcia Fundacji bez otrzymania wynagrodzenia.
  • Jeśli zależy Ci na zaświadczeniu o uczestnictwie w wolontariacie, to wydamy je po min. 20 godzinach Twojej pracy.
  • Dla studentów psychologii – niestety nie pracuje u nas psycholog, dlatego nie będzie możliwości zrobienia u nas praktyk (chyba, że na Twoich studiach nie jest wymagane, aby praktyki podpisał psycholog).

Zgłoszenie na wolontariat

• Wypełnij poniższy formularz i napisz mniej więcej jak bardzo chcesz się zaangażować.
  • Umówimy się na rozmowę. ustalimy wspólne cele i zasady współpracy, by obie strony były zadowolone.
  • Zaczniemy od kilku wstępnych zadań, by obie strony mogły się wzajemnie poznać i spróbować współpracy.
  • A potem zrobimy razem dużo dobra 😊