Social Media Manager

Co Twoja praca wniesie do Fundacji i życia innych osób?

Social Media są w dzisiejszym świecie niezbędne by utrzymywać kontakt z klientami, a w przypadku fundacji z darczyńcami i podopiecznymi. To działanie na dwóch frontach. Twoja praca:

• Pomoże docierać z wiedzą psychologiczną do osób, które mają różne problemy i zaburzenia psychiczne.
  • Pomoże prowadzić psychoedukację np. poprzez infografiki – dzięki temu wiele osób zapobiegnie zaburzeniom psychicznym czy problemom osobistym i relacyjnym.
  • Będzie niezwykle ważnym elementem pozyskiwania kapitału – to właśnie przez Social Media świetnie dociera się do potencjalnych darczyńców. Dzięki temu pomożesz zebrać kapitał na wsparcie osób w kryzysie psychologicznym.
  • Może pomóc komuś bezpośrednio – dobrym słowem czy pokierowaniem po odpowiednie wsparcie. Ludzie będą do nas pisać przez SM, a Ty będziesz odpowiadać na te wiadomości.
  • Pomoże budować markę fundacji, zwiększać zasięg działania i zapewni jej dobry wizerunek. Dzięki temu zaufają nam nie tylko darczyńcy, ale przede wszystkim osoby, które zdecydują się skorzystać z pomocy (a dla wielu takich osób, zaufanie to jedna z najtrudniejszych rzeczy).

Twoje zadania w wolontariacie

Są cztery kanały Social Media, które docelowo chcemy prowadzić – Facebook, Instagram, YouTube oraz TikTok. Każde z nich ma potencjał, ale priorytetowy jest Facebook, kolejno Instagram.

Pamiętaj – nie musisz robić wszystkiego, co jest tutaj wymienione. Jeśli chcesz wspierać tylko trochę, stworzyć jakiś wartościowy post co kilka tygodni – to też jest mega wartościowe!

• Poprowadzisz konto na jednej lub kilku platformach Social Media. Czyli możesz zająć się np. tylko Facebookiem.
  • Będziesz tworzyć regularnie / raz na jakiś czas posty / materiały w danym kanale SM.
  • Będziesz promować szeroko pojęte zdrowie psychiczne, kanały wsparcia dla osób w kryzysie – Twoje posty będą dawać wartość dla osób, które potrzebują wiedzy / pomocy psychologicznej.
  • Będziesz tworzyć materiały, które będą zachęcać ludzi do przekazania darowizn. Tutaj możesz oddać się kreatywności, bo to niesamowicie ważne zadanie!
  • Będziesz odpowiadać na wiadomości i komentarze w prowadzonym przez Ciebie kanale SM.

Fundacja jest apolityczna

Zapewne masz swoje przekonania i poglądy na tematy religijne, polityczne i społeczne. Tutaj ich nie promujemy podczas tworzenia treści. Tutaj jesteśmy po to, aby pomagać.

Dlatego każdy wolontariusz i pracownik Fundacji musi się zobowiązać, by nie kreować wizerunku Fundacji w żadną stronę polityczno-religijną. Nie promujemy ani poglądów narodowych, ani tęczowych. Nie wspieramy ani prawicy, ani lewicy, ani centrum. Nie opowiadamy się za żadną partią. Nie krytykujemy aborcji, ani nie wyrażamy solidarności z osobami LGBT+. Po prostu pomagamy tym wszystkim ludziom i szanujemy każdego – niezależnie czy jest konserwatystą i heteroseksualnym katolikiem czy liberalnym ateistą o homoseksualnej orientacji.

Wchodzenie w spory polityczno-światopoglądowe zaszkodzi podstawowemu celowi fundacji, czyli pomaganiu każdemu, kto tego potrzebuje.

Jak wygląda nasza współpraca?

• Stawiamy na zdrowe i mądre pomaganie – nie chcemy Cię wykorzystywać. Liczymy na Twoje świadome zaangażowanie i przemyślenie ile czasu chcesz poświęcić na wsparcie Fundacji.
  • Jeśli chcesz napisać tylko jeden czy dwa posty na nasze SM, bez długiego zobowiązania – to super! Też się zgłoś! Nie musisz się zobowiązywać, ale możesz to zrobić.
  • Jeśli zdecydujesz się na regularne wsparcie, to podpiszemy umowę. Ale możesz zrezygnować w każdej chwili, jeśli to będzie dla Ciebie np. za bardzo obciążające. Chcemy, by Twoje zaangażowanie wynikało z chęci, a nie z presji czy przymusu.
  • Wolontariat jest formą wsparcia Fundacji bez otrzymania wynagrodzenia.
  • Jeśli zależy Ci na zaświadczeniu o uczestnictwie w wolontariacie, to wydamy je po min. 20 godzinach Twojej pracy.
  • Dla studentów psychologii – niestety nie pracuje u nas psycholog, dlatego nie będzie możliwości zrobienia u nas praktyk (chyba, że na Twoich studiach nie jest wymagane, aby praktyki podpisał psycholog).
  • Wystarczy Ci komputer – piszesz z dowolnego miejsca na świecie.

Zgłoszenie na wolontariat

• Wypełnij poniższy formularz i napisz mniej więcej jak bardzo chcesz się zaangażować.
  • Umówimy się na rozmowę. ustalimy wspólne cele i zasady współpracy, by obie strony były zadowolone.
  • Zaczniemy od kilku wstępnych zadań, by obie strony mogły się wzajemnie poznać i spróbować współpracy.
  • A potem zrobimy razem dużo dobra 😊